ایرانشهر
به نام خداوند کیهان و هور که چشم بد از خاک ایران بدور
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آبان 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()

  (بعد از خواندن این نوشته در نظر سنجی ستون باریک سمت چپ پایین نیز دیدگاه خودرا ثبت کنید)


از دیرباز تا کنون هنر موسیقی در ایران زمین رواج داشته و جان های مردم ایران گره خورده با زخمه تار و اوای تنبور و ضرب دف بوده است. موسیقی ایرانی از پر بازدیدترین گونه های موسیقی جهان است که در گذشت سده ها هنوز پا برجا و گویای تمدن کهن ایران زمین است.

اما امروزه یکی از دشواری هایی که برای موسیقی ایرانی پیش امده است گویای ورود و گسترش موسیقی باختری(:غربی) است که نم نمک در خانه ها و خودروها جایگزین نوای موسیقی ایرانی شده است. این موسیقی بیگانه شوند فراموش شدن و کم رنگ شدن موسیقی ایرانی شده است. گونه ای از این موسیقی. موسیقی رپ است که شوربختانه امروزه در خاورزمین(:مشرق) رواج یافته سروده های مستحجن و موسیقی هایی که در استدیو های کاملا غیر حرفه ای و خانگی ضبط میشود و در اینترنت گسترش یافته است.

از انجایی که موسیقی زبان بازگویی احساسات است از نظر روانشناسی این گونه موسیقی احساسات کاذب می افریند و شوند سرزدن رفتار منفی از جوانان میشود. وارون ان موسیقی ایرانی است که با سازه های گوناگون همانند دف شور می افریند و یا با سه تار گویای حزن است و یا دیگر سازها که بازگو کننده احساسات مثبت و عرفانی هستند.

یکی دیگر از دشواری هایی که به پایه موسیقی سنتی و مقامی ایران اسیب رسانده است اموزش اموزگاران کم تجربه و کسانی است که در زمینه موسیقی تحصیلاتی ندارند این گونه استادان هنرجو را با شیوه های نادرست اموزش میدهند و سردرگمی هنرجو را باعث میشوند. شوربختانه این گونه استادان در قالب تدریس خصوصی در منزل سرگرم اموزش هستند.

حال شما به عنوان یک هم میهن داوری کنید. رپ یا موسیقی ایرانی؟ فراگیری موسیقی در منزل یا در اموزشگاه؟                                                           
                                                                               محمدعلی اروانی(محزون)                        سرپرست گروه کوبه ای دف نوازان محزوننوشته شده در تاریخ شنبه 7 آبان 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()


امروز 7 ابان- 29 اکتبر روز جهانی حقوق بشر و بزرگداشت شاهنشاه کوروش بزرگ بر ایرانیان و تمام ازادی خواهان
                  دنیا شاد بادا

                          درود من خسرو حسین بختیاری بر تمام ایرانیان سرافراز 
                                 
                                                        دلت زنده باشد به فرهنگ و هوش

و درودم بر تمام ازادی خواهان این دنیای بزرگ. از ان پس درودم به پیام اور ازادی درودم به ان ابر مرد کشوررهان دادگستر درودم به صاحب ان مقبره خاموش که چون نگینی در جلگه پارس میدرخشد. درودم به شاهنشاه والامقام حضرت کوروش بزرگ بنیانگذار سلسله هخامنشی و حقوق بشر دنیا.

به خجستگی این روز بزرگ برای دوستان هم رای و هموطنان مهربانم.

دوستان هم میهن همانطور که میدانید امروز روز جهانی حقوق بشر وبزرگداشت شاهنشاه کوروش بزرگ است. و بنده با نوشته هایی در مورد این روز و شخصیت شاهنشاه کوروش بزرگ در خدمتم. به امید روزی که 7 ابان-29اکتبر در کشور ما که زادگاه این مرد بزرگ است ثبت رسمی شود و ما هم به نیکی و با پیام ازادی به جشن و پایکوبی همگانی بپردازیم.

هم میهنان گرامی مطالبی که امروز در مورد کوروش بزرگ قرار دادم به صورت لینک میباشد. روی هر مطلب که میخواهید کلیک کرده و برای باز شدن صفحه شکیبا باشید. در باره هر مطلب  با رنگ سفید داخل پرانتز در بالای لینک مطلب توضیحت دادم.

دوستان گرامی در اخر هم دو اهنگ زیبا درباره کوروش بزرگ برای دانلود قرار دادم.پیشنهاد میکنم از دست ندهید و امیدوارم خوشتون بیاد.                   خسرو حسین بختیاری

                                                  (نوشته ویژه  امروز)

                                           پیام اور ازادی جهانیان

     (من در اینجا میخواهم درباره بازتاب رفتار کوروش در جهان نوین سخن بگویم)

           کوروش بزرگ. قانون اساسی امریکا

         (دیدگاه دانشمندان و تاریخشناسان درباره شخصیت کوروش بزرگ)

           کوروش بزرگ از دید ناموران جهان

               متن منشور کوروش بزرگ

                منشور کوروش به شعر

                        (مطالبی در مورد هرمزد رسام کاشف منشور کوروش بزرگ)

          چه کسی منشور کوروش را پیدا کرد

             (مطالبی مختصر و مفید درباره زندگانی کوروش بزرگ از زاده شدن تا مرگ)

1-گل میکند خورشید زر تار

2-نهالی سالم و پر بهره و پاک

3-اغاز یک شهریاری اهورایی

4-سرزمین پدر بزرگ ظالم

5-اتش کروزوس

6-به سمت شرق

7-شاهکار کوروش

8-مسیح ایرانی

9-غروبی غم انگیز

         (سروده ای زیبا درباره کوروش بزرگ از شاعر گرانقدر سید علی صالحی)

           من سواره ای از سلاله هخامنشم

اهنگ    

دکلمه کوروش بزرگ با صدای هماارژنگی

اهنگ کوروش بزرگ با صدای حامد فرد و نوید باقریمنابع: هفته نامه فرهنگی خبری امرداد- کتاب تاریخ ایران باستان تالیف حسن پیر نیا- کتاب کوروش بزرگ اثر هارولد لمب
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 آبان 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()

با درود بر تمام هم میهنان ایران دوست. و درود بر تمام     کسانی که از تارنمای ایرانشهر بازدید میکنند.  

  همانطور که همه دوستان میهن پرست اگاهی دارند 7 ابان-29 اکتبر روز جهانی و بزرگداشت بنیانگذار حقوق بشر و سلسله هخامنشی شاهنشاه کوروش بزرگ میباشد.

   اما دوستان من به دیدگاه شما وظیفه ما در این روز چیست؟ هرکس از ما وبلاگ نویس ها به نوعی در تارنمای خود نوشته ای میگذاریم و این روز را به نوعی توصپف میکنیم. بعضی به یک شاد باش اکتفا میکنند. بعضی ها (تکراری) داستان زندگی این بزرگ مرد رو قرار میدهند.بعضی انتقادی مینویسند. بعضی هم سیاسی. البته کسانی هم با یک نوشته فرهنگی سر و ته قضیه را هم می اورند.

  سال گذشته به شوند بودن منشور کوروش بزرگ در تهران این روز برای تهرانی ها با تجمع در موزه ملی بهتر برگزار شد. اما امسال که منشور در ایران نیست چه؟ ایا در گوشه و کنار این شهر یا کشورمان همایشی در خور این بزرگ مرد برگزار میشود؟       همانطور که شما هم میدانید ایران تنها کشوری از میان مدعیان حقوق بشر است که حتی با عنوان زادگاه کوروش بزرگ این روز را ثبت ملی نکرده است. اما وظیفه ما میهن دوستان به راستی چیست؟ چندی پیش درتارنمای یکی ازدوستان خواندم که نوشته بود ایا ما باید روز 7 ابان – 29 اکتبر را روز کوروش بزرگ بدانیم و یا بر چه اساسی  این روز به عنوان روز کوروش بزرگ برگزیده شده است. شاید این فکر به ذهن بسیاری از شما امده باشدکه چرا 29 اکتبر؟ این روز شاید روز ورود کوروش بزرگ به بابل ویا روز برگرداندن یهودی ها به سرزمینشان باشد. ولی به دیدگاه شما در کشور ما که به تاریخش اصلا اهمیت داده نمیشود ایا درست است که از این روز ایراد گرفت. نه دوستان این جور بدعت ها در کشور ما زیاد به صلاح نیست. اکثر مردم و کشور های اروپایی امریکایی این روز رو گرامی میدارن و دوستداران حقوق بشر در دنیا برنامه های زیادی اجرا میکنند انوقت در کشور مسخره ما که حتی این روز بزرگ رو در تقویمش هم ثبت نکرده این درست است که ما قشر میهن دوست بیاییم عوض اینکه در تلاش برای ثبت این روزباشیم واین مرد بزرگ و تاریخ و فرهنگ ایرانی رابه مردم این سرزمین بیشتر بشناسانیم از این روز ایراد های بنی اسرائیلی بگیریم.

   دوستانی که تارنما دارند با نوشته های نه تکراری بلکه نوشته های متفاوت دست به اگاهی رسانی بزنند. دوستانی که تارنما ندارند با ایمیل زدن و پیامک دادن که راه بسیار موثری هم هست میتوانند اگاهی رسانی کنند. حتی میشود با جمع کردن امضا از اقشار مختلف جامعه قدم در ثبت ملی این روز گذاشت. من روز 7 ابان با نوشته ای ویژه منتظر همه دوستداران کوروش بزرگ و تاریخ و فرهنگ ایران میباشم. باشد که تلاش و کوشش نمونه ای از خود به جای بگذاریم.بدرود. 

  خسرو حسین بختیاری
درباره وبلاگ
چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از ان به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

این تارنما در راه اگاهی رساندن خبرهای تاریخی و فرهنگی ایران زمین و شناساندن تمدن این سرزمین به مردمان این مرز و بوم کوشش میکند.
پاسخگوی سوالات شما در زمینه ایران شناسی و انجام کارهای فرهنگی هستم با من تماس بگیرید:09196867602
خسرو حسین بختیاری(سید حسین موسوی)
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
از دیدگاه شما دوست هم میهن رپ یا موسیقی ایرانی؟نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic