تبلیغات
ایرانشهر - مطالب مهر 1390
ایرانشهر
به نام خداوند کیهان و هور که چشم بد از خاک ایران بدور
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()
               کوروش کبیر در راه است


نوشتن فیلنامه پروژه ملی-سینمایی "کوروش کبیر" پایان یافته و اکنون درخواست پروانه ساخت فیلم به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده شده است. به گفته "علی معلم" تهیه کننده این فیلم. پس از یک سال پژوهش بر روی زندگی کوروش بزرگ اکنون با پایان یافتن نگارش کتاب نخست فیلم کارهای ساخت ان اغاز خواهد شد داستان فیلم زندگی کوروش بزرگ از زاده شدن تا مرگ را به نمایش در می اورد.

قابل ذکر است که این پروژه اگر به اجرا دراید گرانترین فیلم تاریخ سینمای ایران خواهد بود و همچنین اولین فیلم بین المللی ساخت ایران. گفتنی است که بازیگران مشهوری هم چون راسل کرو و براد پیت نیز در این فیلم ایفای نقش خواهند کرد.البته برای بازیگران ایرانی نیز نقشهایی در نظر گرفته شده است. کارگردانی این فیلم را جعفری جوزانی به عهده خواهد گرفت.

علی معلم در پاسخ به منتقدینی که میگفتند چرا نقش کوروش را به بازیگران ایرانی نمیدهید گفت برای این که یک فیلم بین المللی ساخته شود و فروش موفقیت امیزی داشته باشد و از همه مهمتر تاثیر گذار باشد باید از بازیگران بین المللی در ان استفاده کرد یعنی بازیگرانی که وقتی نام انها روی جلد فیلم دیده میشود خریدار فیلم را بدون در نظر گرفتن موضوع و قیمت میخرد. با این اوصاف برای نقش کوروش بزرگ راسل کرو بازیگر مشهور فیلم گلادیاتور در نظر گرفته شده است.

                    راسل کرو بازیگر فیلم گلادیاتور

وقتی از علی معلم درباره ی اعلام امادگی دولت ایران در کمک به این پروژه ی ملی سوال شد او پاسخ داد کمک پیشکش.. فقط کارشکنی نکنند ما به کمک نیازی نداریم. و بودجه فیلم به صورت خصوصی تامین میشود.
وی افزود: داستان فیلم از کاخ اکباتان و دربار آستیاگ آغاز می‌شود و زندگی کوروش از تولد تا بنیانگذاری تمدن هخامنشی و حکومت پارسیان را تا مرگ دنبال خواهد کرد.
علی معلم عنوان کرد: با صدور رسمی پروانه‌ ساخت فیلم طی یک کنفرانس مطبوعاتی شرایط همکاری هنری و نحوه‌ مشارکت در سرمایه‌گذاری فیلم برای علاقه‌مندان تشریح خواهد شد
.
دنبالک ها: فیلم کوروش بزرگ،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 مهر 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()
                             رنجهای سازمان میراث فرهنگی خراسان بر باد رفت
پرونده شکایت سازمان میراث فرهنگی از شرکت برق درباره نصب دکلهای فشار قوی در حریم منظری ارامگاه فردوسی بسته شد.

به گزارش ایلنا مجتبا رجایی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان گفت:با دستور فرنشین(رئیس) سازمان مبنی بر توقف پیگیری ها شکایت انجام شده درباره نصب دکل های برق فشار قوی در شهر تاریخی توس متوقف شد.

رجایی افزود: این شکایت از سوی مقامات استانی میراث فرهنگی پیگیری شد و ما کوتاه نیامدیم ولی در پایان همه چیز در تهران رقم خورد و روند رسیدگی به شکایت متوقف شد.
به گفته وی ثبت جهانی توس و ارامگاه فردوسی  از اهمیتی خاص برخوردار است چرا که این
مجموعه بخشی از تاریخ و هویت ایران به شمار می اید.

                                                                              دکل برق در نمای ارامگاه فردوسی

عباس زاده معاون میراث فرهنگی هم در این باره گفت: از دست ما کاری ساخته نیست و البته بر این باوریم که ارامگاه فردوسی و شهر تاریخی توس تنها جایی در استان است که توانمندی جهانی شدن را دارد. ولی ممکن است این مشکل باز هم رفع شدنی باشد.

وی گفت: شرکت برق منطقه ای خراسان در سال 1385 در راستای اجرای پرو
ژه برق رسانی به ترکمنستان دکل های برق را پیرامون ارامگاه فردوسی نصب کرد که یکی از این دکلها درست پشت ارامگاه فردوسی و در فاصله چند متری ان نصب شده به گونه ای که حریم منظری (فضای بصری)ارامگاه این شاعر پارسی گو را مخدوش کرده است.
نمیرم از این پس که من زنده ام            که تخم سخن را پراکنده ام
برگرفته از هفته نامه فرهنگی خبری امردادنوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 مهر 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()
 زاد روز حضرت شمس الشموس
 هشتمین افتاب تابناک هستی

 خسرو خراسان امام علی ابن

موسی الرضا بر تمام شیعیان

   ایران زمین شاد بادانوشته شده در تاریخ جمعه 8 مهر 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()

دولت جمهوری اذربایجان که سالهاست در پی تحریف تاریخ است این باربه نقل از شبکه جهانی سحر در تلاش است تا تندیس بابک خرمدین را در باکو برپا کند.

به گزارش خبر گزاری اران الهام علی اف رییس جمهور دولت اذربایجان با صدور فرمانی به فرمانداری باکو دستور داده است تا در یک ماه پیشنهاد های خود را برای برپایی تندیس بابک خرمدین در باکو اماده کند.

بابک خرمدین از چهره های تاریخی ایران است که دیدگاه های متفاوتی درباره مثبت و منفی بودن جایگاه او بازگو میشود اما در سالهای کنونی برای شوراندن  قوم گرایی علیه ایران در برنامه های تلویزیون و گزارشهای نادرست جمهوری اذربایجان بابک خرمدین و قلعه بابک به مانند نمادهای قوم گرایی ضد ایرانی تبلیغ شده اند افزون بر این با گنجاندن نوشتارهای تحریف شده در کتابهای درسی این جمهوری چهره ها و رخدادها و اثار بسیاری از تاریخ ایران را به سود خویش مصادره کرده اند

                       قلعه بابک خرمدین

دوسال پیش با بودجه هنگفتی از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری اذر بایجان فیلمی درباره جواد خان گنجه ای ساخته شد.

و تلاش شد این چهره ایرانی که سالهای درازی پیش از پیمان نامه های ننگین گلستان و ترکمانچای و تجزیه بخشهای شمال ارس از ایران در برابر دست اندازی ها روسیه تزاری پایداری کرده یود به عنوان یک چهره قوم گرا با خصوصیت های تجزیه خواهان کنونی نمایش داده شود این تحریف تاریخی و فرهنگی تا بدانجا پیش رفته که به انتشار کتابها و اطلسهای دروغین نیز انجامیده.

برگرفته از هفته نامه فرهنگی خبری امرداد

از دوستان خواهش میکنم در خبر رسانی کوتاهی نکنند

نوشته شده در تاریخ جمعه 8 مهر 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()
مهرگان جشن پیروزی بر دروغکارانجشن پیروزی فریدون و کاوه بر ضحاک تازی و رهاندن میهن از چنگ اهریمن شاد بادا
                      
                      دوستان این نوشته ثابته برای خوندن خبر بابک خرمدین برید پایین
درباره وبلاگ
چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از ان به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

این تارنما در راه اگاهی رساندن خبرهای تاریخی و فرهنگی ایران زمین و شناساندن تمدن این سرزمین به مردمان این مرز و بوم کوشش میکند.
پاسخگوی سوالات شما در زمینه ایران شناسی و انجام کارهای فرهنگی هستم با من تماس بگیرید:09196867602
خسرو حسین بختیاری(سید حسین موسوی)
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
از دیدگاه شما دوست هم میهن رپ یا موسیقی ایرانی؟نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.