تبلیغات
ایرانشهر - به خجستگی 7 ابان- 29 اکتبر روز جهانی شاهنشاه کوروش بزرگ
ایرانشهر
به نام خداوند کیهان و هور که چشم بد از خاک ایران بدور
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 آبان 1390 توسط خسرو حسین بختیاری (سید حسین موسوی) | نظرات ()

با درود بر تمام هم میهنان ایران دوست. و درود بر تمام     کسانی که از تارنمای ایرانشهر بازدید میکنند.  

  همانطور که همه دوستان میهن پرست اگاهی دارند 7 ابان-29 اکتبر روز جهانی و بزرگداشت بنیانگذار حقوق بشر و سلسله هخامنشی شاهنشاه کوروش بزرگ میباشد.

   اما دوستان من به دیدگاه شما وظیفه ما در این روز چیست؟ هرکس از ما وبلاگ نویس ها به نوعی در تارنمای خود نوشته ای میگذاریم و این روز را به نوعی توصپف میکنیم. بعضی به یک شاد باش اکتفا میکنند. بعضی ها (تکراری) داستان زندگی این بزرگ مرد رو قرار میدهند.بعضی انتقادی مینویسند. بعضی هم سیاسی. البته کسانی هم با یک نوشته فرهنگی سر و ته قضیه را هم می اورند.

  سال گذشته به شوند بودن منشور کوروش بزرگ در تهران این روز برای تهرانی ها با تجمع در موزه ملی بهتر برگزار شد. اما امسال که منشور در ایران نیست چه؟ ایا در گوشه و کنار این شهر یا کشورمان همایشی در خور این بزرگ مرد برگزار میشود؟       همانطور که شما هم میدانید ایران تنها کشوری از میان مدعیان حقوق بشر است که حتی با عنوان زادگاه کوروش بزرگ این روز را ثبت ملی نکرده است. اما وظیفه ما میهن دوستان به راستی چیست؟ چندی پیش درتارنمای یکی ازدوستان خواندم که نوشته بود ایا ما باید روز 7 ابان – 29 اکتبر را روز کوروش بزرگ بدانیم و یا بر چه اساسی  این روز به عنوان روز کوروش بزرگ برگزیده شده است. شاید این فکر به ذهن بسیاری از شما امده باشدکه چرا 29 اکتبر؟ این روز شاید روز ورود کوروش بزرگ به بابل ویا روز برگرداندن یهودی ها به سرزمینشان باشد. ولی به دیدگاه شما در کشور ما که به تاریخش اصلا اهمیت داده نمیشود ایا درست است که از این روز ایراد گرفت. نه دوستان این جور بدعت ها در کشور ما زیاد به صلاح نیست. اکثر مردم و کشور های اروپایی امریکایی این روز رو گرامی میدارن و دوستداران حقوق بشر در دنیا برنامه های زیادی اجرا میکنند انوقت در کشور مسخره ما که حتی این روز بزرگ رو در تقویمش هم ثبت نکرده این درست است که ما قشر میهن دوست بیاییم عوض اینکه در تلاش برای ثبت این روزباشیم واین مرد بزرگ و تاریخ و فرهنگ ایرانی رابه مردم این سرزمین بیشتر بشناسانیم از این روز ایراد های بنی اسرائیلی بگیریم.

   دوستانی که تارنما دارند با نوشته های نه تکراری بلکه نوشته های متفاوت دست به اگاهی رسانی بزنند. دوستانی که تارنما ندارند با ایمیل زدن و پیامک دادن که راه بسیار موثری هم هست میتوانند اگاهی رسانی کنند. حتی میشود با جمع کردن امضا از اقشار مختلف جامعه قدم در ثبت ملی این روز گذاشت. من روز 7 ابان با نوشته ای ویژه منتظر همه دوستداران کوروش بزرگ و تاریخ و فرهنگ ایران میباشم. باشد که تلاش و کوشش نمونه ای از خود به جای بگذاریم.بدرود. 

  خسرو حسین بختیاری
درباره وبلاگ
چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از ان به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

این تارنما در راه اگاهی رساندن خبرهای تاریخی و فرهنگی ایران زمین و شناساندن تمدن این سرزمین به مردمان این مرز و بوم کوشش میکند.
پاسخگوی سوالات شما در زمینه ایران شناسی و انجام کارهای فرهنگی هستم با من تماس بگیرید:09196867602
خسرو حسین بختیاری(سید حسین موسوی)
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
از دیدگاه شما دوست هم میهن رپ یا موسیقی ایرانی؟نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.